Schronisko PTTK Orlica - Szczawnica
Willa w dolinie - oaza spokoju, relaksu i odpoczynku
Schronisko PTTK Orlicapensjonaty - domy wczasowe
Góry
Liczba pokoi
2
WiFi
Parking
Wyżywienie
Akceptacja zwierząt
Plac zabaw
Pokoje dla singli
Rozmawiamy
Góry
Liczba pokoi
2
WiFi
Parking
Wyżywienie
Akceptacja zwierząt
Plac zabaw
Pokoje dla singli
Rozmawiamy
W naszej ofercie m.in.: W miejscach wspólnego spożywania posiłków stoliki ustawiono w odległości pozwalającej na zachowanie dystansu społecznego, zwierzęta domowe są akceptowane, Procedura sprawdzania stanu zdrowia gości, Wszystkie naczynia i sztućce są poddawane dezynfekcji, Używane są chemiczne środki czystości, które skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Posiłki mogą być dostarczone do miejsca zakwaterowania gości, sprzęt do badmintona, Pościel, ręczniki itp. prane są zgodnie z wytycznymi władz lokalnych, wędkowanie, przechowalnia nart, Po zakończeniu sprzątania pokoje są zabezpieczane do czasu przybycia gości, Zasady dystansu społecznego są przestrzegane, posiłki dla dzieci, kajakarstwo, Pokoje są dezynfekowane między pobytami, sprzęt do grillowania, Bezdotykowe zameldowanie/wymeldowanie, parking na miejscu, plac zabaw dla dzieci, Płatności bezgotówkowe są możliwe, W miejscach zakwaterowania gości oraz ważnych częściach wspólnych znajdują się środki do dezynfekcji rąk, całkowity zakaz palenia, taras, jazda na rowerze, Możliwe wystawienie faktury, pokoje rodzinne, dostęp do Internetu, piesze wycieczki, bar, ogród, kawiarnia na miejscu, WiFi dostępne w całym obiekcie, przechowalnia bagażu, całodobowa recepcja, narciarstwo, restauracja, prywatny parking, Przedmioty używane przez wiele osób, np. wydrukowane karty menu, czasopisma, długopisy czy gazety zostały usunięte, szkółka narciarska, bezpłatny parking, parking, bezpłatne WiFi, Personel przestrzega środków bezpieczeństwa określonych przez władze lokalne, jazda konna, pokoje dla niepalących, WiFi.
Doba hotelowa zaczyna się od godziny 16:00 a kończy o godzinie 10:00.
Prosimy o wcześniejsze poinformowanie obiektu Schronisko PTTK Orlica o planowanej godzinie przyjazdu. Aby to zrobić, możesz wpisać treść prośby w miejscu na życzenia specjalne lub skontaktować się bezpośrednio z obiektem, korzystając z danych kontaktowych widniejących w potwierdzeniu rezerwacji. W momencie zameldowania wymagane jest okazanie ważnego dowodu tożsamości ze zdjęciem oraz karty kredytowej. Życzenia specjalne zostaną zrealizowane w zależności od dostępności, a ich realizacja może podlegać dodatkowej opłacie. Przed przyjazdem należy dokonać przedpłaty przelewem. Personel obiektu przekaże Gościom szczegółowe informacje po dokonaniu rezerwacji.Dostępne pokoje:
Rodzinny 5 osobowy (3 łóżka pojedyncze, 1 łóżko piętrowe - 25 mkw);
Pokój Dwuosobowy 2 osobowy (1 łóżko pojedyncze, 1 łóżko podwójne - 15 mkw);
Pokój Trzyosobowy 3 osobowy (1 łóżko pojedyncze, 1 łóżko piętrowe - 21 mkw);
Pokój Czteroosobowy 4 osobowy (2 łóżka pojedyncze, 1 łóżko piętrowe - 26 mkw);
Rodzinny 5 osobowy (3 łóżka pojedyncze, 1 łóżko piętrowe - 29 mkw);
Pokój Dwuosobowy 2 osobowy (1 łóżko piętrowe - 13 mkw).


Górskie i uzdrowiskowe dobro małopolski – Szczawnica
Szczawnica to niewielka miejscowość położona w południowej Polsce, która
przyciąga turystów swoim umiejscowieniem oraz dobrami naturalnymi, z których
czerpią uzdrowiska. Większa część miasta znajduje się w Beskidzie Sądeckim
(pasmo Radziejowa) jak i również między Małymi Pieninami. Leży w dolinie potoku
Grajcarka, a ten z kolei jest dopływem Dunajca – rzeka, która powstaje z
połączenia Czarnego Dunajca oraz Białego Dunajca.
Chociaż osadnictwo w miejscu Szczawnicy istniało dużo wcześniej, to dopiero z roku 1413
można znaleźć pierwsze wzmianki o tym miejscu. Przez setki lat tereny obecnej
Szczawnicy kształtowały się a wraz ze zmianami historycznymi zmieniał się jej
charakter. Jej uzdrowiskową przeszłość można liczyć na rok 1834, kiedy
to emerytowany poczmistrz Jan Podhajecki, nabył dobra szczawnickie, które to
zostały wystawione na sprzedaż przez austriackie władze.
Dla chętnych odwiedzić Szczawnicę czeka sanatorium uzdrowiskowe oraz zakład przyrodoleczniczy. Każdego roku tysiące turystów i kuracjuszy przybywa tu, aby zaznać zdrowotnych dóbr tego miejsca. Od Pijalni Wód Mineralnych, po możliwość skorzystania z ponad 40 zabiegów leczniczych. Bez wątpienia leczniczy mikroklimat, w którym znajduje się Uzdrowisko oraz korzystanie z wód mineralnych, które występują w naturalnym środowisku tego miejsca wspomaga leczeniu, koi i pozwala na relaks.